Hodnocení přátelského zápasu Slatina - Kohoutovice 3:1 /0:1, 0:2. 1:0/ -14.10.2010

16.10.2010 17:00

odehráno dne: 14.10.2010 ve Slatině na trávě na 3x 20minut

Vývoj skóre: 0:1/0:2, 0:3/1:3

Sestava:

1.třetina: Dan Salajka - Danny Mareš, Kuba Tipek - Matyáš Krupa, Kajman, Tom Chaloupka, Kája Sedláček, Fida Uhlíř, střídá: Matěj Brabec. Peťa Kaláb

2. třetina: Dan Salajka - Peťa Kaláb, Kuba Tipek - Kajman, Tom Chaloupka, Matyáš Krupa - Danny Mareš, Kája Sedláček, střídá: Matěj Brabec, Fida Uhlíř

3.třetina: Dan Salajka - Peťa Kaláb, Kuba Tipek - Kajman, Danny Mareš, Matěj Brabec - Kája Sedláček, Fida Uhlíř, střídá: Tom Chaloupka, Matyáš Krupa

Branka: Mareš

V rámci tréninku jsme si zajeli zahrát přátelák do Slatiny (hrají stejnou úroveň soutěže jako my, ale jinou skupinu). Do přáteláku jsme nastupovali bez tradičních opor: Matyho Svobody (zraněn), Nevři (nemoc), Scoobyho (jel se staršími žáky na přátelák) a bohužel i bez Míši Pavliše, který s námi sice původně měl jet, ale starších žáků se sešlo na přátelák málo a tak byl povolán i on. Dalo se tedy očekávat, že byť s doplněním o hráče starší přípravky (Danem Salajkou, Tomem Chaloupkou, Matějem Brabcem a Peťou Kalábem), to nebudeme mít jednoduché ani lehké.

Od prvních minut utkání se potvrdilo, že velké problémy našim klukům činila a bude činit nesehranost s mladšími kolegy, ale také - a to je třeba sportovně dodat - značně nerovná a děrami posetá hrací plocha. Ale na to se nelze vymlouvat, podmínky byly stejné pro oba soupeře. Herně to nebylo až tak zlé (odehráli jme tedy už i lepší zápasy :-) ), horší bylo, že se kluci dokázali prosazovat i individuálně, ale ať již koncovka nebo finální nahrávka či centr - to byla tragédie. Když se k tomu postupem času přidali značné nepřesnosti v nahrávkách a poměrně špatné zpracovávání míčů zejména s dalekým odskokem od nohy - dalo by se velmi slušně říct, že prostě kluci neměli svůj den.

Možná lépe než popis zápasu vystihne celkový obraz hry jeho "minutáž":

1.třetina

1,40min.   po rychlém výpadu má soupeř šanci, střela tečována roh

2min.        roh soupeře - naštěstí bez zakončení

3min.        Kajman vysílá Káju, ten střílí zbrkle vedle

4,30min.   Fida uniká po levé straně, střílí, ale z příliš velkého úhlu pouze do boční sítě soupeřovy branky

6,30min.   střílí soupeř - naštěstí až příliš slabě, snadná práce pro Salyho

7,30min.   další únik Fida po levé straně, pěkný centr, ale Kája fatálně netrefuje míč, opět kazí tutovku!!!

10,20min. střela soupeře, Saly vyráží na roh

10,30min. roh soupeře, střela tečovaná, následuje další roh soupeře

11,10min. roh soupeře, střela mimo naše tyče

12min.      Kajman střílí, slabě a nad

14min.      střílí Kája, tečováno, roh

14,30min. roh Brabi, přetaženo, nic z něj (Kája bohužel nedoběhl míč, je to aut pro soupeře!!)

15min.      faul soupeřova obránce, přímý kop zprava, rozehrává Peťa, ale při rozehře uklouzl, takže míč získává až příliš snadno soupeř

16,40min. rychlý únik soupeře, střela - Saly chytá UFF!

17,20min. varování nám nestačilo; soupeř nakopává míč dopředu, Saly vybíhá, ale z a s t a v u j e  s e a útočník jej obhazuje, prohráváme 0:1

19,20min. další střela soupeře, Saly chytá

19,40min. Tom Chaloupka vytahuje míč středem pole, dává Kajmanovi, ten jde sám na brankáře, a.... neproměňuje!!!

konec 1.třetiny

2.třetina

1,30min.   soupeř vyráží do útoku, míč zatahuje útočník po levé straně a když již neví co s ním, tak téměř z brankové čáry střílí-nahrává?......a k našemu překvapení míč končí v naší síti, ještě s drobnou pomocí překvapeného Salyho, který nestál zrovna optimálně připraven... tečeme 0:2

2,20min.   hrajeme my, Kajman dává Tomovi Chaloupkovi, ten střílí po zemi těsně vedle levé tyče

4,20min.   předvádíme pěkných pár nahrávek středem pole, zakončuje Danny střelou do boční sítě

4,30min.   máme roh, Kája rozehrává, soupeř odkopává a vyráží do brejku, naše chyba - Kajman nestíhá záložníka soupeře přebírajícího míč a Peťa díky stínovému pohybu Kajmana zastavuje svůj výběh a soupeř má volnou cestu k naší brance

5,10min.   soupeř bohužel úspěšně dokončuje svůj výpad, Saly při svém výběhu neměl štěstí a míč zapadává do naší sítě.... a je to 0:3

následuje asi 5-ti minutová mezihra, kdy spokojený soupeř hraje v klidu a naši kluci se vzpamatovávají z třetího "úderu" soupeře

10,10min. předvádí pár narážeček Kajman s Tomem Chaloupkou,Tom střílí velmi slabě a ještě ke všemu vedle

12,00min. další z šancí soupeře, střelu blokuje Tom Chaloupka, je to roh

12,30min. roh soupeře, naštěstí přetažený

13min.      Danny zatahuje po levé straně a pěkně centruje, bohužel centr nezpracoval Kajman a jsme bez míče

dále se tříští hra souboji uprostřed pole a jedna ztráta míče následuje druhou u obou soupeřů

18,40min. máme roh, rozehrává Kája, soupeř odkopává, další roh

19,10min. další roh, opět Kája, pěkně nabíhá Kuba a hlavičkuje vedle soupeřovy branky

konec další protrápené třetiny

3.třetina

0,30min.   ihned po zahájení útočí soupeř a získává roh, po jeho rozehře střílí vedle

2,20min.   soupeř stále při chuti, střílí vedle

4,40min.   stále tlak soupeře, Saly výběhem likviduje další akci soupeře, vyráží na roh

5min.        roh soupeře - odkopáváme a jdeme do útoku

5,30min.   soupeřův obránce blokuje Fidovu střelu

6min.        míč získává Kajman a střílí, brankář vyráží

7min.        akce soupeře, Peťa dobře pracuje tělem, přesto letí střela na naši branku, Saly chytá

8,20min.   Fida předkládá gólovou náhru Kájovi, ten totálně kazí a ztrácí míč, a už zase kazí tutovku-jeho třetí!!!

9,10min.   chybujeme v naší rozehrávce, míč získává soupeř a střílí nad

10,20min. zahráváme roh (Kája), hlavičkuje (no, spíš se „češe“) Fida, míč letí na druhou stranu

10,50mi.   tlačíme soupeře, Fida dostává míč na střed před brankáře, a...... míč mu posílá přímo do náruče!!!!

12,10min. Tom Chaloupka pěkně proniká sám, ale místo střely míč odevzdává soupeři

12,30min. opět Tom Chaloupka zatahuje a pěkně zleva po zemi nahrává před branku samotnému Kájovi, tomu se míč plete pod nohama !!!!! tak dlouho až jej ztrácí!!! Další promarněná tutovka!!! Kolikátá? No, já to vím…

13,40min. střílí Kajman levou nohou, brankař chytá

15,20min. postupný útok soupeře zakončený střelou, kterou Saly trochu podceňuje, a.... míč se mu při výběhu odráží od kolen zpět do hřiště, naštěstí na naše kopačky

16,40min. pěkná akce po ose Brabi-Kajman-Brabi, ten střílí, střela tečovaná, máme roh

18min.      roh zahrává slabě Brabi, soupeř odkopává

20,20min. ke konci třetiny ještě tlačíme a získáváme roh, zahrává jej Danny, brankář vyráží, Kuba střílí, opět úřaduje gólman soupeře a vyráží na další roh

21min.      máme další roh - asi poslední šance utkání na korigování výsledku - a tak přímo z rohu se trefuje Danny - tak alespoň čestný úspěch, kluci si jej určitě zasloužily i když šance byly i větší!!!

KONEC TRÁPENÍ

Tak, byli jsme svědky „koncertu“ promarněných šancí, až příliš velkých nepřesností - jak při nahrávkách, tak při střelbě (bohužel svoji roli sehrálo i opravdu hodně nerovné hřiště), pomalých a pozdních rozehrávek, špatného zpracování (ach, ty odrazy míčů od nohou), nevyužitých tutových šancí, slabé hry tělem (nejen v soubojích, ale i při pokrytí míče) a občas i malého důrazu při hře na míč. Toto vše podtrženo a sečteno, muselo zákonitě vést k naší porážce. Tuto bohužel nemohl odvrátit ani solidně chytající Saly, i když odhalily se nedostatky, které  pod tlakem soupeře Saly ještě má - zejména "dotažení" výběhů a lepší a méně riskantní rozehrávky nohou. Další naší bolestí je až příliš časté špatné zakončování Káji a jak již bylo několikrát konstatováno v hodnoceních, nemůže na něj hrát celé mužstvo (a připravovat mu šance), jako na vysunutého či jediného útočníka s tak malou účinností gólového zakončení.

Zkusím vyzvednout, co se alespoň trochu dařilo. Kolektivní souhra vcelku fungovala (kluci se viděli) - chtělo by to snad jen "více mluvit". Bylo vidět, že kluci chtějí hrát, dřeli až do konce, ale prostě to dnes nešlo - mimochodem o to je takovýto výkon cennější. Od začátku poznal i Saly, že dnes ho rozhodně nečeká "procházka růžovým sadem", však si také pořádně zachytal. Zlepšovat máme určitě co (viz výše), ale konečný výsledek opravdu více ovlivnit nemohl - jednoduše, co mohl, to vychytal. Poměrně překvapením byl výkon Peti Kalába (obzvlášť hra zezadu byla opravdu dobrá, trochu vázla rozehrávka, ale vzadu jistota nekompromisního "posledního") a Fidy v útoku (dobře zatahoval a centroval míče, bohužel se nenašel zakončovatel - dozadu již se tolik nesnažil).

PS: Tak jak je zvykem u přátelských zápasů není řešeno bodové hodnocení jednotlivých hráčů - to není pravým smyslem přáteláků. Smyslem je obecný pohled na celkovou hru, zařazování dalších hráčů (ze starší přípravky, nových, apod.), pracovat na vyhranosti hráčů a fixování potřebných návyků u jednotlivců. Nepřísluší hodnotit jednotlivce známkou přínosu pro tým, ale spíše rozvíjet správným směrem individuální možností každého a všech za účelem prospěchu celému týmu.