Hodnocení přátelského zápasu Kohoutovice – Moravská Slavia Brno 3:2 /0:0, 3:1, 0:1/ - 15.9.2010

17.09.2010 16:02

hráno dne:15.9.2010, na UT ZŠ Chalabalova

Vývoj skóre: 0:0 / 1:0, 2:0, 3:0, 3:1 / 3:2

Branky: Dadli Pavliš 3 (1x z penalty)

Sestava: Fida Uhlíř / Dan Salajka – Dadli Pavliš, Danny Mareš – Kuba Tipek, David Nevřa, Kajman Kajanovič - Kája Sedláček, Robert Sreinhauser; na střídání: Matyáš Krupa, Matěj Brabec, Leoš Strnad

V rámci tréninku jsme nastoupili na umělce k dalšímu přátelskému zápasu tentokrát proti Moravské Slavii Brno (hraje soutěž o třídu níže – městský přeboru, II.třída).

Kvůli nemoci nám chyběl Maty Svoboda a Scooby byl na přáteláku se staršími žáky, proto jsme opět „šáhli“ po klucích ze starší přípravky (ročník nar. 2000 a 2001). Doplnili nás Dan Salajka, Roby Steinhauser, Matěj Brabec a nově byl na zkušené i Leoš Strnad (r.nar.2001).

Poprvé jsme nastoupili od začátku zápasu v systému 2-3-2 a tak jsme odehráli i celý zápas – tentokrát trochu netradičně na třetiny (3x25minut). Od začátku se hra přelévala z jedné poloviny hřiště na druhou – žádný nudný fotbal. Soupeř byť hraje nižší soutěž nás mile (někdy až hodně nemile) překvapil svoji výkonností a útočnými aktivitami.

Nicméně kluci se opět rozhodli jít – jak jinak – pro vítězství. První třetina nakonec sice skončila nerozhodně 0:0, ale ze hry jsme měli více my, i když…... Již ve 3-tí minutě střílí Roby (nad),následujících 5minut patřilo soupeři, kdy několik nebezpečných střel a centrů musel likvidovat Fida (s ledovým přehledem nás podržel). Pak je již hra v našich rukou a dokumentují to střely a hlavičky (jak ze hry, tak po rozích) Kajmana, Kuby, Nevři, Káji – bohužel bez gólového efektu, což se nám málem na závěr 1.třetiny vymstilo. Zejména přímý kop Dadliho v 15-té minutě volal po vstřelení gólu, kdy vyraženou střelu „uklízí“ bohužel mimo branku střelou Kajman. V 25-té minutě vznikl před naší brankou zmatek a „závar“ a z něho hosté nastřelují břevno UFFFF-velký oddech. Již v první třetině se opět pěknými zákroky a včasnými výběhy blýskl v naší brance Dan Salajka – Saly, který v tandemu s Fidem roste a roste.

Do druhé třetiny pozměňujeme sestavu. Dadli se posunuje do středu zálohy a hned je to znát. To co nám hodně chybělo, tj. přehled v rozehrávce a narážečky po zemi, se objevuje čím dál častěji a největší zásluhu na tom má právě Dadli a pak také Nevřa. Vpodstatě z jejich kombinace narážeček v zahajovací minutě druhé třetiny padá GÓÓL, jehož střelcem je Dadli – vedeme 1:0. No sláva, toto trvalo. I nadále se hraje na obou polovinách, téměř do konce třetiny máme více ze hry (střílí Kuba, Kája, Kajman, Dadli, máme dva rohy). Naši převahu konečně v 17-té minutě vyjadřuje proměněnou penaltou Dadli – a je to 2:0. V 24-té minutě však kontruje soupeř a střelou z malého vápna po chybě obrany snižuje na 2:1. Soupeř již v 21-té minutě zahrozil, kdy nás podržel včasným výběhem a zlikvidováním soupeřovi akce Saly. Ale naši kluci to tak nechtěli nechat a na závěr třetiny se trefuje do třetice Dadli (….a další hattrick je NA SVĚTĚ, tentokrát tzv. čistý - nepřerušený jiným střelcem).

Do 3-tí třetiny tedy vstupujeme s vedením 3:1. A po pár míčích se ke střele rozhodl Kuba, který trefuje TYČ, škoda, škoda, ale jedeme dál. Soupeř nám také nedává nic zadarmo a zkouší několikrát ohrozit naši branku, ale naši brankaři ať již Fida či Saly se činí a dokazují, že jsou opory našeho mužstva. Ke konci třetiny se nápor soupeře zvyšuje a v té době chytající Fida má opravdu, co dělat. Zoufalá snaha o zkorigování výsledku má nakonec šťastný konec pro soupeře. Ve 24-té minutě po rozehrání přímého kopu, Leoš odkopává, ale k míči se opět dostává soupeř, jenž střelou o pravou tyč dává branku. Bohužel Fida seč se snažil, jak to šlo… toto se prostě chytat nedalo. Soupeř tedy snižuje na 3:2. A je tu konec.

Nevím čím to je, ale v přátelácích se nám zdaleka tolik nedaří jako v mistrácích. Fakt je ten, že mužstva z Brna jsou obecně silnější než mužstva z širokého dalekého okolí. Nicméně dá se konstatovat známé ….. těžko v přípravě, lehce v mistráku J. Tak uvidíme, v sobotu nás čeká v mistráku náš odvěký rival - soused Starý Lískovec. Tak držme palce.

Hodnocení jednotlivců:

Fida Uhlíř – výkon velmi dobrý, konečně tě už jde i slyšet, to rozcvičení před zápasem musí vypadat lépe (a pokud jste ve dvojici tak jednoznačně) – na tom zapracujeme

Dan Salajka – opět hodně dobrý výkon, už bych tě uvítal i v nějakém mistráku, tak uvidíme v sobotu

Dadli Pavliš – střed zálohy super, doufám, že už jsi pochopil výhodu dobré nahrávky-narážečky, v obraně také bez větších problémů… jen tak dál

Danny Mareš – v obraně dobré, bez větších chyb, v záloze chybí větší dravost a střelba

Kuba Tipek – pod tlakem příliš mnoho chyb, blíže k protihráči, v útoku více do těla a mohly to být min. dva góly, škoda, snad příště

David Nevřa – pěkný výkon – zejména při souhře s Dadlim, hra dopředu opět dobrá, ze začátku to v záloze moc neladilo, střed zálohy opravdu není tvoje parketa

Kajman Kajanovič – od soboty stále v útlumu, není to ono, ale jak se „vyhrabeš“ ze zdravotních problémů, tak doufám, že to bude návrat k lepším výkonům, útok – sice hodně chceš, ale v záloze je to lepší

Kája Sedláček – opět se vracíš ke své nevýraznosti v poli jako na začátku sezóny, střelba hodně slabá, nutná práce s míčem – nejen jej „honit“, na hřišti nemůžeš být „jen tak“!!

Matyáš Krupa – už se nám zlepšuje práce s míčem, buď trpělivý, jak se říká: pomalu, ale jistě, když jsi na hřišti, nebuď nervózní

Roby Steinhauser – tentokrát výkon slabší  – v útoku ti chybí větší jistota, a pokud jsi osamocený útočník, tak někdo pro výpomoc; v záloze to bylo lepší, doufám, že s námi co nevidět vyrazíš na nějaký mistrák

Matěj Brabec – bojovník k pohledání, sice to nebylo takové, jako když jsi s námi hrál posledně, ale nic nebylo vypuštěné a se staršími kluky rozhodně můžeš hrát rovnocenně, odvaha a chuť hrát ti rozhodně nechybí, po stránce práce s míčem to také není tak zlé

Leoš Strnad – opravdu jenom zkouška, prozatím to pro tebe není, snažil jsi se, ale bylo to příliš náročné, i když nějaké míče jsi také posbíral a rozehrál