Hodnocení mistrovského zápasu Vojkovice - Kohoutovice 0:6 /0:2/ - 4.9.2010

05.09.2010 17:23

Hodnocení mistrovského zápasu Vojkovice - Kohoutovice 0:6 /0:2/

Branky: Škubica 3, Kajanovič, Mareš, Nevřivý

Sestava: Fida Uhlíř – Kuba Tipek, Scooby Škubica, Maty Svoboda – Nevřa Nevřivý, Kajman Kajanovič, Danny Mareš – Dadli Pavliš; střídal: Matyáš Krupa, Kája Sedláček

Do dalšího zápasu, tentokrát s již s těžším soupeřem (alespoň jeho výsledky to naznačovaly), jsme nastupovali s vůlí dobře odehrát. Tentokrát jsme jej absolvovali bez posil, tj. pouze ve složení „čistokrevných“ mladších žáků. Byť ještě po čtvrtečním tréninku byly nemocní (Krupa, Scooby a Kuba T.), sešli jsme se v plném počtu a snad i síle.

Kluci se bez obav o výsledek „zakousli“ do soupeře hned od zahajovacího hvizdu rozhodčího a po několika šancích korunovali svoji snahu vedoucím gólem v 10-té minutě, kdy míč putuje z levé  strany na pravou Kuba přebírá a  rozehrává míč na Nevřu a ten střílí, střela je tečována soupeřem a zapadá za brankářova záda. Vedeme 1:0. Následují další šance – střílí Kajman, Dadli, rozehráváme roh, ale nic nedopadlo v náš prospěch.

Naopak ve 14-té minutě soupeř zakládá velmi nebezpečný protiútok, který včasným výběhem likviduje (alespoň se tak zdá) Fida, ale odkopnutý míč získává opět soupeř a střílí.  Fida´, vracející se do branky po výběhu, tuto velmi těžkou střelu vyráží a Maty konečně odkopává. UFFFF

Pod tlakem soupeře se začínáme až příliš zatahovat a vytváříme tak prostor pro jeho útočné snahy.

A je to tak. Po chvíli opět soupeř zlobí a po rychlém brejku po pravé straně letí nebezpečný střílený centr před naši branku. Fida sice na 2x, ale přece jenom míč krotí ve svých rukavicích. Za pár okamžiků opět musí Fida výběhem likvidovat další z šancí soupeře. TAK TAKHLE nějak PODRŽÍ správný a dobrý BRANKÁŘ své MUŽSVTO v té pravé chvíli.

Zhruba ve dvacáté minutě utkání se začínáme opět osmělovat a přehráváme soupeře zejména ve středu pole. Z těžké části utkání a neuspořádané hry nás dostává až v 28-té minutě rozehraný roh Dannym a následná gólová hlavička Scoobyho. SUPER, velký oddech,  zvyšujeme vedení na 2:0.

Soupeř, ale v žádném případě neskládá „zbraně“ a i nadále hrozí, navíc začíná poprchat. Poločas.

Do druhé půle nastupujeme do deště a s obměněnou sestavou: Fida – Kuba,Didla,Maty –Nevřa,Scooby,Danny- Kajman, se snahou více oživit hru ve středu pole. A podařilo  se. Po několika šancích (střílí Scooby, Nevřa, máme roh, přímák), v 34.minutě posílá krásnou kolmici po zemi Scooby Kajmanovi a ten nezaváhá a přehazuje vybíhajícího golmana. Paráda – hned na úvod druhé půle zvyšujeme na 3:0 v náš prospěch.

Opět máme několik šancí a v 41.minutě Scooby zatahuje míč po levé straně až na úroveň brankové čáry a když již není místo na cokoliv jiného pokouší se míč dostat za záda brankáře ….. a světe div se VYŠLO TO… a je to 4:0. Tak snad „hotovo“.

Ale i po té se soupeř opět „zvedá“ a tlačí se před naši branku, střílí, získává roh, po kterém Maty špatným odkopem prověřil Fidu, ale ten reflexivně vyrazil a Nevřa odkopává. Následují další střely  a roh soupeře. Naštěstí se nic „neujalo“. V těchto fázích zápasu je naše hra neuspořádáná a nedaří se nám příliš rozvinout hru, navíc chybujeme v obraně.

Přítrž celému výpadku naší koncentrace se rozhodl učinit Danny, který 54-té minutě po našem postupném útoku bere zodpovědnost na sebe, krásně se obtáčí kolem soupeřova obránce, střílí a JE TO GÓL. No sláva, 5:0, tím snad lámeme definitivně odpor zdatného soupeře. A když v 57.minutě po rohu Dannyho Scooby opět skóruje hlavou…. Je opravdu hotovo. 6:0

Na závěr je třeba říct, že byť to tak podle konečného skóre zápasu nevypadá, odehráli jsme velmi těžké utkání s opravdu dobrým soupeřem. Kluci si opravdu „mákli“. Ukázali se nám rezervy zejména v organizaci hry pod tlakem soupeře. Radost mám z toho,  že kluci pochopili – KONEČNĚ – střelbu z dálky jako cestu k dobrému výsledku, protože v tomto utkání jsme se již ani zdaleka tak lehce nedostávali do bezprostřední blízkosti soupeřovy branky.